KONUŞMACILAR

richardbranson

RICHARD

BRANSON

Dünyaca ünlü girişimci, sıradışı fikirlerin yatırımcısı, Virgin Group’un kurucusu

 

İstanbul TALKS Inspired’ta konuşmacı olarak yer alacak dünyaca ünlü isimlerden biri Richard Branson. Sıra dışı fikirleriyle iletişimden eğlenceye, ulaşımdan teknolojiye hatta uzay turizmine kadar pek çok alanda lider girişimlere imza atan Virgin Group’un kurucusu Richard Branson, girişimcilik öykülerini İstanbul TALKS Inspired’ta anlatacak. 

Devamını Okuyun >

allentaylor

ALLEN

TAYLOR

Hızlı büyüyen 600 şirketi birbirine bağlayan danışman. Endeavor
San Francisco yöneticisi.

 

Kendisini küresel zihinli değişim mimarı olarak tanımlayan Allen Taylor, girişimciliğin dünyayı değiştireceği felsefesine bağlı başarılı bir danışman. Endeavor’un San Francisco ofisini yöneten Taylor, hızlı büyüyen 600’ün üzerinde şirketten oluşan bir portföy arasında bağlantılar kuruyor. Allen Taylor, yatırım ve girişim arasındaki tutkulu ilişkiyi Inspired İstanbul katılımcılarına aktaracak. 

Devamını Okuyun >

“At Endeavor, we believe entrepreneurs can change the world. Gatherings like ISTANBUL TALKS play an important role in enabling amazing entrepreneurs to share their stories to inspire others!”

“Istanbul is one of my favorite cities in the world. And ISTANBUL TALKS has the potential to become one of the most important events for entrepreneurs anywhere in the world. I’m thrilled to be a part of this inaugural event, and hope it is the first of many more to come!”


RANIA

ROSTOM

GE Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İnovasyon Başkanı

 

GE Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İnovasyon Başkanı olan Rania Rostom, bölgede stratejik inovasyon ve iletişim çalışmalarına liderlik yapmaktadır. Rostom’un yenilikçi ve işbirliğine dayalı çalışmaları, GE’yi ileri üretim teknikleri, büyük veri ve müşterilerin karşılaştığı zorluklara çözüm sunma alanlarında bir düşünce lideri konumuna getirmiştir. Rostom ayrıca MENAT bölgesinde GE’nin Ecomagination ve Healthymagination girişimlerine de yön vermektedir. 

Devamını Okuyun >

“I’m honored and excited to be speaking alongside other changemakers as part of Inspired TALKS’ effort to spark a new generation of social entrepreneurs in Turkey”

NEVZAT

AYDIN

Yemeksepeti.com CEO’su

 

Nevzat Aydın, Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek sipariş sitesi Yemeksepeti’nin CEO’su ve kurucu ortağıdır. 1976 yılında doğan Aydın, Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra San Francisco Üniversitesi’nden MBA derecesini almak üzere Silikon Vadisi’ne gitmiş ve “yemeksepeti.com” projesini hayata geçirmek üzere Türkiye’ye dönmüştür. 

Devamını Okuyun >

“Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde ekonomik kalkınma ve istihdam yaratmak için en önemli lokomotif kuşkusuz girişimcilik. Istanbul TALKS Inspired zengin konu ve ilham verici konuşmacıları ile tam bir girişimcilik kutlaması olacak.”

Wendy Kopp

WENDY

KOPP

Teach For All Kurucu Ortağı ve CEO’su

Wendy Kopp, ülkelerinin en marjinal çocuklarına gerçek potansiyellerini ortaya koyma şansını sağlamak için, kendi ülkelerinin ümit vaat eden liderlerini yetiştiren bağımsız kuruluşların küresel ağı olan “Herkes için Öğret”in Kurucu ve CEO’sudur.  

Devamını Okuyun >

“I’m honored and excited to be speaking alongside other changemakers as part of Istanbul TALKS Inspired’s effort to spark a new generation of social entrepreneurs in Turkey”

devitasaraf

DEVITA

SARAF

Vu Technologies CEO’su

 

Vu Technologies’in Kurucusu, Başkanı, CEO’su ve Tasarım Müdürü Hindistanlı iş kadını Devita Saraf da Inspired İstanbul’da konuşma yapacak isimler arasında. LED TV, Ultra HD TV, Super TV, kurumsal görüntüleyiciler, video duvarları, dijital levha gibi teknolojilere odaklanan şirketiyle Hindistan piyasasının önemli oyuncularından biri haline gelen Vu’nun hikâyesi, Devita Saraf’ın ağzından dinleyicilerine ulaşacak.

Devamını Okuyun >

“Istanbul is in my heart, and I can’t wait to TALK”!

“From India to Turkey, it’s going to be the new Silk Route”

Yasmine

YASMINE

SHIHATA

Venus Media & PR Şirketinin Kurucusu ve CEO’su

 

Enigma Dergisi’nin Yayıncısı ve Venus Media & PR şirketinin kurucu başkanı Yasmine Shihata, Inspired İstanbul’un katılımcılarına girişimcilikte iletişimin önemini anlatacak. Başarılı iletişim uzmanı Enigma Star ve EnigmaShopping.com’un da kurucusu. 

Devamını Okuyun >

“I’m really excited to be taking part in these prominment and  exciting Inspired Istanbul talks. Istanbul is known as a city that prides itself on entrepreneurship and is a city full successful dynamic entrepreneurs; so it’s the perfect place to hold such a conference. And for me to be speaking alongside so many great entrepreneurs from around the world that have achieved so much in their industries, is a real honour. I’m really looking forward to sharing my experiences and being inspired by others in this amazing conference.”

Erica Nicole

ERICA

NICOLE

YFS Magazine’in Kurucusu

 

YFS Magazine’in kurucusu olan Erica Nicole aynı zamanda sürekli yeni fikirler ve işler üreten bir seri girişimci, ünlü bir hatip, B2B marka elçisi, girişimcilik danışmanı ve birçok gazetede/dergide yazıları çıkan bir köşe yazarıdır.

Bir girişimci değişim uzmanı olan Erica Nicole ve yaptığı işler, aralarında Forbes, Bloomberg Businessweek, Ebony Magazine, Fox Business, MSN Business on Main, MSNBC Your Business, The Huffington Post, Black Enterprise, Supplier Diversity Review, American Express OPEN Forum, Business Insider, AllBusiness.com, Mashable, AOL.com, Slate Magazine, Examiner.com gibi ünlü plattformların bulunduğu ulusal yayın yapan kanallarda yer almakta ve gündeme gelmektedir. 

Devamını Okuyun >

“The Istanbul TALKS Inspired 2016 Conference is poised to become a powerhouse conference, sparking provocative conversations and actionable ideas for women entrepreneurs across the globe.”

“The inaugural Istanbul TALKS Inspired 2016 Conference will spark smart, actionable and relevant conversations that will inspire entrepreneurs to think globally and act locally.” 

Alemsah Ozturk

ALEMŞAH

ÖZTÜRK

4129Grey CEO’su

 

Kabataş Erkek Lisesi sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Alemşah Öztürk, öğrencilik yıllarında internete merak saldığı için erkenden çalışmaya başladı.

İlk ajansını 1999 yılında Plus v.2 adıyla arkadaşlarıyla birlikte kuran Öztürk, daha sonra sektördeki birçok ajansta kreatif direktörlük yaptı. Dijital dünyadaki yoğun ihtiyacın farkına varan Öztürk, 2007 yılında 41? 29!’u kurmak üzere Manajans’tan ayrıldı. 

Devamını Okuyun >

”Dünyaca ünlü isimlerle beraber “Istanbul TALKS Inspired” konferansında yer almaktan mutluyum. Türkiye’nin girişimcilik yolculuğunda iz birakacak bir konferans olacağından eminim.”

NICKLAS

BERGMAN

Seri Girişimci, Teknoloji Yatırımcısı ve Futurist

 

Bergman son yirmi yılını yükselen piyasa ve teknolojiler üzerinde yoğunlaştıran seri girişimci ve yatırımcıdır. Çalkantılı ve değişken teknoloji çevreleriyle iştigal etmekle edindiği muazzam tecrübesiyle geleceğin neler getireceğini anlama konusunda mükemmel bir rehberdir.

Devamını okuyun >

JONAS

KJELLBERG

SKYPE’ın Kurucularından ve ”Gear Up” Kitabı Yazarlarından

 

SKYPE’ın yaratıcılarından, Stanford Üniversitesi ve Stockholm Ekonomi Okulu’nun takdir edilen öğretim üyelerinden, Jonas Kjellberg, burada girişimcilik ve karlı satış kültürüne ulaşılması üzerine eğitim vermektedir. Ayrıca Harvard ve Stanford profesörleriyle birlikte yazılan ‘’Gear Up’’ kitabının da yazarlarından biridir.

Read More >

Alican Ozsoy

ALİCAN

ÖZSOY

Steaking’in Kurucu Ortağı

 

İstanbul doğumlu olan Alican Özsoy, bugün 27 yaşında, Paris’in en iyi restoranlarından biri olan Steaking’in kurucu ortağı. 15 yaşında Paris’e yerleşen Özsoy, liseyi International School of Paris’te bitirdikten sonra,İsviçre’deki Ecole Hoteliere de Lausanne’da Otelcilik eğitimi alıp, ikinci lisansını Paris American Üniversite’sinde girişimcilik üzerine yapmıştır. İngilizce, Fransızca ve Türkçe’yi ana dili seviyesinde konuşmaktadır. 

Devamını Okuyun >

Istanbul TALKS will wind its audience up and motivate them to become future entrepreneurs.

This conference gives great access and opportunity to listen to these huge names all at the same place in the same day.

 

Rina-Onur

RİNA

ONUR

Peak Games& Hemenkiralik.com Kurucu Ortağı

 

Rina Onur Şirinoğlu, Türkiye ve Orta Doğu bölgelerinin lider oyun şirketi Peak Games ve Hemenkiralik.com kurucu ortaklarındandır. Peak Games’i 2010 Kasım senesinde kuran Rina, 2 sene içerisinde yabancı risk sermayesi fonlarından şirket için $30 milyon finansman toplamıştır. Peak Games başarısı ardından, şuan Türkiye’nin en büyük kısa dönemli konut kiralama platformu olan Hemenkiralık.com’un da Kurucu Ortakları arasında bulunan Onur, Hemenkiralık için $6 milyon finansman toplanmasına katkıda bulunmuştur. 

Devamını Okuyun >

“Inspiration automatically comes from being surrounded by people who’re passionate about what they do and how they do it. It’s impossible not to be affected by people who keep on going in the face of difficulty and are focused to create.”

SAUL

SINGER

Yazar

 

Saul Singer, Dan Senor ile birlikte çok satan Yeni Kurulmuş Ülke- İsrail’in Ekonomik Mucizesinin Öyküsü kitabının yazarıdır. Kendisi aynı zamanda Jerusalem Post’un eski köşe yazarı ve Sayfa Editörüdür. Tom Brokaw, Yeni Kurulmuş Ülke’yi, “yeni nesil şirket liderleri yetiştirmek isteyen her CEO’nun taktik tahtası” olarak nitelemektedir. Kitap New York Times ve Wall Street Journal’ın en çok satan “iş ve iş dünyası” kitapları kategorisinde 5inci sıraya yükselmiş ve aynı zamanda İsrail, Hindistan ve Singapur’da da en çok satan kitaplar arasında yer almıştır. 

Devamını Okuyun >

“I’m really excited to be returning to Istanbul, one of my favorite cities, to meet some great entrepreneurs from Turkey and around the world!”

 

PAUL

SMITH

Ignite Kurucu Ortağı ve CEO’su

 

Paul Smith, genç şirket yatırımcısı, danışmanı ve erken evredeki genç şirketleri hızlandırma programları arasında Avrupa’daki en uzun soluklu ve en başarılısı olan Ignite’in kurucularından biri ve CEO’sudur. Kendisi aynı zamanda, Kuzey İngiltere’deki 1400 metrekarelik ortak çalışma platformu olan Campus North’un ve her yaştan insanın teknoloji eğitimini desteklemek için kurulan ulusal insiyatif olan Tech for Life’in kurucularındandır.  

Devamını Okuyun >

“It’s my first time in Istanbul, and I’m genuinely excited to meet so many entrepreneurs with big ideas and the passion to see them through.”

bunyamin aydin

BÜNYAMİN

AYDIN

Les Benjamins Kurucusu ve Kreatif Direktörü

 

Bünyamin Aydın 1989 yılında Almanya’da doğdu. İsviçre, Almanya ve Türkiye’de yaşadı ve eğitim hayatını sürdürdü. Üç ülke arasında geçen yaşamı çok genç yaşta farklı kültürlere aşina olmayı öğreterek, kendisine uluslararası bir bakış açısı kazandırdı. 

Devamını okuyun >

“İstanbul’un ihtiyacı olan pozitif buluşmayı Istanbul TALKS Inspired gerçekleştirdi.”

KEREM

ALPER

ATÖLYE Labs Kurucu Ortağı

 

2012’de Lightspeed Venture Partners Fellow seçilen Kerem bu program kapsamında kurduğu bir tarım yazılımı girişiminin ardından Nest Labs’de (www.nest.com) dijital ve IoT ürün geliştirme üzerine çalıştı. Nest’in Google’a satılmasının ardından 2014’te disiplinlerarası tasarım ve inovasyon stüdyosu ATÖLYE Labs’i ve bir etkileşim ve yaratıcılık platformu ATÖLYE’yi kurmak üzere İstanbul’a dönüş yaptı.     Devamını okuyun >

”A conference that brings together an inspiring and transdisciplinary group of global thought leaders. Very excited to be part of it.”

Artunç Kocabalkan

ARTUNÇ

KOCABALKAN

İstanbul Finans Merkezi Girişimi Başkanı

 

Yıldız Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, bankacılık kariyerine Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda başlayan Artunç Kocabalkan, çeşitli banka ve aracı kurumların hazine departmanlarında görev aldı.

2000 yılında, CNBC-e televizyon kanalının kurulmasıyla birlikte sektör değiştiren ve kanala katılan Artunç Kocabalkan, burada on iki yıl süresince Genel Yayın Yönetmeni Yardımcılığı ve Sunuculuk görevlerini başarıyla yürüttü.

Devamını Okuyun >

NIKOLAOS

KATSARAS

Fintech Girişimcisi

 

Veri madenciliği üzerine yaptığı doktora çalışmasını tamamlamasının ardından Nikolaos Katsaras internetin değer zincirleri boyunca değişik görevler aldı. Bu ona, yönetici, yatırımcı ve yönetici olarak, teknoloji ile ilgili sektörlere mevcut tüm açı ve perspektiflerden bakabilme imkanını sağladı.

Devamını okuyun >

“Istanbul…I could not think of a better spot to host a global entrepreneurship conference” 

EMİR

BAHADIR

RLTY NYC’nin Kurucu Ortağı ve Yöneticisi

 

RLTY NYC’nin kurucu ortağı ve yöneticilerinden Emir Bahadır Türkiye’nin en köklü gayrimenkul şirketlerinden birini kontrol eden ve emlak üzerine faaliyet gösteren bir ailenin dördüncü kuşak temsilcisidir. Emir Bahadır ailesi ile birlikte çalışması sayesinde gayrimenkul geliştirme, inşaat ve satış yönetiminde çok derin bir bilgiye sahip olmuştur.

Devamını Okuyun >

”Things you regret most in life are the ones you didn’t do, I’m excited for Istanbul TALKS Inspired”

YOMI

KASTRO

Inveon ve Inventures’ın kurucusu ve CEO’su

 

Yomi Kastro, Inveon ve Inventures’ın kurucusu ve CEO’sudur. İlk yazılımını programladığı 11 yaşından bu yana kendini bilişim teknolojilerine ve internet girişimlerine adamıştır. 2006 yılında kurduğu Inveon, kurumsal şirketlere web tabanlı yazılım çözümleri ve e-ticaret altyapıları geliştirmektedir.

Devamını Okuyun >

DEVRİM

ERBİL

Profesör, Ressam ve Devlet Sanatçısı

 

SANATIM ve YAŞAMIM ÜSTÜNE BİRKAÇ SÖZ

  • Altmış yılı aşkın yaşamım gözden geçirildiğinde çok büyük bir tutku ve coşku ile resim yaptığım ve üretken olduğum, sürekli çalıştığım söylenebilir.
  • Çocukluk ve ilk gençlik yılı resimlerim doğayı yeni baştan keşfetmeye yönelikti. Bugün bile o küçükken yaptığım çalışmalarımdaki renkli çizgileri ve şiirsel doğayı tekrar yaşama ve yaratma özlemleri taşırım.
  • Meslek seçimimde çok bilinçli ve kararlı davrandım. Bu konuda hiçbir zaman kuşku taşımadım. Türkiye’de sanatçı olmanın güçlüklerini biliyordum. Bunları göğüslemek kolay olmadı ama yılmadım. Dünyaya bir kere daha gelsem yine ressam olmayı isterdim.

         Devamını Oku >

CUNEYT

YAVUZ

Mavi CEO’su

 

Kariyerine 1992’de Procter & Gamble’de başlayan Yavuz; 20 sene boyunca Gillette, Duracell, Oral-B ve Braun markalarında Türkiye, Balkanlar ve İsrail bölgelerinden sorumlu olmak üzere satış ve pazarlama alanlarında çeşitli yöneticilik görevleri üstlendi. 2003’te Polonya Ulke Başkanlığına atandı ve 5 sene boyunca Polonya ve Baltik ülkelerinin portföyünde yer alan markaları yönetmek üzere Varşova’da yaşadı.

 

Devamını Okuyun >