Inspired 2016 Konferansı

Basında Inspired 2016 Konferansı

KONUŞMACILAR


BİR İŞİNİZ YOKSA GELİN.

ÖNEMLİ BİR İŞİNİZ VARSA MUTLAKA GELİN.


Tülin SİPAHİLER

Sipahiler Events Kurucu Ortağı

INSPIRED 2016 HAKKINDA

Sipahiler Events tarafından Türkiye Girişimcilik Vakfı iş ortaklığıyla düzenlenen İstanbul TALKS Inspired 2016, ilham odaklı global bir girişimcilik konferansıdır.

Amerika, Avrupa ve Ortadoğu bölgesinden birçok ünlü girişimcinin konuk olarak ağırlanacağı konferans, girişimci olma yolunda ilerleyen gençleri, girişimcileri, melek yatırımcıları, risk ve özel sermaye şirketlerini, bankaları, girişimcilik ekosistemindeki kuruluşları, inkübasyon ve girişim merkezlerini ve büyük medya şirketlerini etkileşimli bir ortamda bir araya getiriyor.

Bu yılki çerçevesini “Başarılı Girişimcilerden İlham Veren Konuşmalar” ekseninde şekillendiren Inspired 2016, girişimcilik ekosisteminin farklı ülkelerde nasıl oluştuğuna, son zamanların en popüler konusu olan nesnelerin internetine, genç girimcilere,sosyal girişimciliğe, trendlere ve kadın girişimciliğine yer verecektir.

Katılımcıların tanışmak istedikleri ünlü ve başarılı girişimcilerle buluşma imkanı bulacağı konferans, yeni fikirlerin, yeni ortaklıkların ve yeni işbirliklerinin doğmasına zemin hazırlayan kapsayıcı bir program sunuyor.

Gençlerin Konferansımıza Katılımı:

550 katılımcımızın %10’dan fazlası gençlerimizden oluşuyor.

Inspired 2016 iş ortağımız Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) tarafından seçilen 80 üniversite öğrencisi Istanbul TALKS Inspired 2016’ın özel misafirleri olacak.

30.000 kişi arasından, 6 aşamalı bilimsel bir seçim sistemiyle seçilen girişimci gençlerimiz, Girişimcilik Vakfı “Fellow Programı” mensupları olarak başarılı girişimcilerin konuşmalarına canlı tanıklık etme fırsatı yakalayacak.

Konferansta Öne Çıkan Başlıklar

Gelecek Bizim için Ne Sunuyor?

Nicklas Bergman, Inspired 2016 Girişimcilik Konferansı’nda gelişmekte olan trendlerden ve teknolojilerinden bahsedecek. Girişimcilikteki trendler, girişimciliğin geleceği, bu bağlamda bizleri nasıl bir geleceğin beklediğini dinleyecilere aktaracak.

Nesnelerin İnterneti

2020 yılında 37 milyar “nesnenin” birbirine bağlı olacağının öngörülmesiyle son dönemlerin en popüler konusu haline geldi. “Nesnelerin interneti” olarak tanımlanan geleceğin teknolojisinin dünyayı nasıl değiştireceğini konu alacak.

Sosyal Değişim için Girişimcilik

Bu özel konuşmada toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler bulmak amacıyla kurulan sosyal girişimlerin geçmişİ ve geleceği değerlendirilecektir.. Wendy Kopp, konuşmasında kendi sosyal girişimi olan “Teach for All”un hikayesini, ilham dolu detaylarla katılımcılara aktaracaktır.

Young&Restless

Günümüzde geleceği kurtaracak olan, yeni nesillerin yenilikçi vizyonları, hırsları ve dünyaya bakış açıları. Dünyaya iz bırakmış başarılı bir girişimcinin ayak izlerini takip eden bir genç girişimcinin, girişimcilik yolundaki serüvenlerine bu panelde şahit olacağız. Duayen iş insanlarından biri ile genç bir girişimci adayının konuşmacı olarak ağırlanacağı panel İstanbul TALKS Inspired 2016 Konferansı’nın genç ruhuna farklı bir renk katacaktır.

Youngpreneurs

Ülkelerin girişimcilikle büyüyeceğine ve gelişeceğine inanan bir dünyada, genç girişimciler geleceğin asıl aktörleri. Farklı alanlardan ve farklı ülkelerden gelecek genç girişimcilerin ağırlanacağı panelde, ilham dolu hikayeler dinleniyor olacak.

Yenilik için İlham

Jonas Kiellberg bu bolumde ilham veren hikayesini ve girişimciliğe ne denli tutkun oldugunu dinleyicelere anlatacak. “Gear Up” isimli kitabindan da alıntılar yaparak, Skype’i kurarken ne kadar yenilikçi bir yaklaşımda olduğundan ve genç girişimcilere başarının sırlarını aktaracak.

Kadın Girişimciliğ Dünyayı Neden Değiştiriyor

Dünyadan ve Türkiye’den kadın girişimcilerin katılımıyla gerçekleşecek kadın girişimciliği panelinde başarı hikayeleri ve ilham veren fikirler genel konu olarak işleniyor olacak.

Girişimci Bir Ekosistem Yaratmak

Dünyada en hızlı büyüyen girişimcilik ekosistemlerinin başlangıçtan bugüne nasıl oluştuğunun aktarılacağı panelde Berlin, Tel Aviv, San Francisco, Londra ve Türkiye’den girişimciler/yatırımcılar moderatör eşliğinde kendi ekosistemlerini ve diğer ekosistemler hakkındaki değerlendirmelerini paylaşacaklar.

SPONSORLARIMIZ

 

PLATİN SPONSOR

 

PANEL SPONSORU

 

ULAŞIM SPONSORU

audi

MEDYA SPONSORU

bloomberght_TV_logo_SIYAH

 

DİĞER SPONSORLAR

 

Çırağan Palace Kempinski

MEKAN