Geçmiş Etkinlikler

Konferans Logo

FINTECH 2017 KONFERANSI

16 Mayıs 2017

Akıl var, Mantık var, Finansta İnovasyon Var…

Konferans, fintech sektörünün global ölçekte doğumu ve gelişimini derinlemesine incelemeyi hedeflemektedir. Konferans, en iyi uygulamaları ortaya koyarak teknoloji ve finans sektörü ile ilgili kişi ve kurumlara yeni bir ilham kaynağı olacak ve fintech sahasındaki kilit oyuncuların birbirleri ile tanışabilecekleri bir platform sunacaktır. Paneller fintech konuları ile ödemeler, cüzdanlar, faturalama ve muhasebe, dijital bankacılık, dağıtım kanalları, kredi derecelendirme, blockchain, bitcoin, dijital para, sigorta teknolojileri, fonlama ve düzenleme teknolojileri konularını kapsayacaktır.

 

Konferans Logo

İSLAMİ FİNANS ZİRVESİ 2017

16 Mart 2017

İslami Finans Sektöründe, İstanbul-Londra Hattı Kuruluyor

İstanbul Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’nda, Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT)  işbirliğiyle gerçekleştirilecek İstanbul TALKS İslami Finans Zirvesi; konunun dünyadaki ve Türkiye’deki geleceğine ışık tutmayı, İslami finansın anlaşılmasına ve gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 

İslami finans piyasasının Dünya ölçeğinde büyümesi, İslami finansla ilgili kavramlara olan ilgiyi her geçen gün artırmakta. Bu ilgi yalnızca dinsel hassasiyeti bulunan müşterilerden değil, İslami finansı alternatif bir finans dalı olarak gören ve reel ekonomi ile olan güçlü bağından dolayı kriz zamanlarında güvenli bir liman olma özelliğinin farkında olan bireysel ve kurumsal konvansiyonel yatırımcılardan da kaynaklanmakta. İslami finansın anlaşılmasına ve gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan konferansta, Londra – Batı’nın İslami finans merkezi, İstanbul’un bölgesel İslami finans merkezi olma potansiyeli, İngiltere & Türkiye İslami finans işbirliği alanları, krizlerde İslami finans performansı, İslami bankalar açısından risk yönetimi, İslami finansta uluslararası işbirlikleri gibi konular ele alınacak.

Zirvede Londra Finans Merkezi Başkanı Andrew Parmley ve bu sektörün üst düzey temsilcilerinden oluşan bir heyet de katılımcı olacaktır.

FINTECH 2016 KONFERANSI

24 Mayıs 2016

Yatırımda Son Teknoloji Fikirler 

İnternet kullanımının ve mobil araçların yaygınlığının artmasıyla finansal servislere erişim kolaylaşmaktadır. Bankacılık, ödeme sistemleri, muhasebe süreçleri ve sermaye piyasası işlemleri açısından yeni geliştirilen internet ve mobil bazlı uygulamalar, bankalar, borsalar, kredi kartı altyapıları ve aracı kuruluşlar açısından destekleyici olduğu kadar sistemi kökten sarsıcı bir rol üstlenmektedir. Yıkıcı inovasyon adı verilen bu dönüşümün arkasındaki fintech firmalarının ve bu firmalar tarafından üretilen uygulamaların kullanıcı sayıları her geçen gün artmakta, satış hacimleri ve geleneksel oyuncular karşısındaki pazar payları hızlı bir şekilde büyümektedir. 46 milyon internet kullanıcısının olduğu genç nüfusa sahip bir ülke olan Türkiye, fintech firmaları açısından oldukça cazip bir pazar konumundadır. Fintech firmalarının sayısı bu nedenle artmakta ve faaliyet gösterdikleri alanlar genişlemektedir. Konferans, fintech sektöründe öne çıkan girişimci ve yaratıcı isimleri bir araya getirmekte, yeni fırsatlara ışık tutmakta ve Türk girişimcileri yatırımcılar ve yabancı fintech firmalarıyla bir araya getirmektedir.

INSPIRED 2016 KONFERANSI

16 Mart 2016

Leading Entrepreneurs’ Inspiring Talks

Amerika, Avrupa ve Ortadoğu bölgesinden birçok ünlü girişimcinin konuk olarak ağırlanacağı Inspired 2016, girişimci olma yolunda ilerleyen gençleri, girişimcileri, melek yatırımcıları, risk ve özel sermaye şirketlerini, bankaları, girişimcilik ekosistemindeki kuruluşları, inkübasyon ve girişim merkezlerini, büyük medya şirketlerini “Başarılı Girişimcilerden İlham Veren Konuşmalar” başlığı altında  buluşturacaktır.