UDAYAN GOYAL

Kurucu ve Yönetici Ortak, Apis Partners

UDAYAN GOYAL

Kurucu ve Yönetici Ortak, Apis Partners

Biyografi

Bankacılık ve finansal hizmetler sektörlerinde, teknolojiye dayalı değişim ve yeniden düzenlemelerin önde gelen taraftarlarından olan ve benzersiz alan uzmanlığı bulunan Udayan Goyal, aynı zamanda Apis Partners LLP’nin kurucu ve yönetici ortağı.

Apis Partners LLP, özellikle Afrika ve Güney Asya’da finansal hizmetler sektöründe faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapan, Apis Growth Fund I (Apis Büyüme Fonu) isimli özel sermaye fonunu yönetiyor.

Yanı sıra, bir FinTech yatırım ve danışmanlık şirketi olan Anthemis Group’da da kurucu ortak olarak görev alan Goyal, aynı zamanda Bank Simple, Azimo, Ininal, IOCS, Huddlebuy ve Earthport  ve benzeri bir çok girişime de başlangıç sermayesi desteği veren aktif bir yatırımcı. Moven ve Zyfin’in de Yönetim Kurulu Başkanı olan Udayan Goyal, bir yandan Anthemis Group’un portföyündeki şirketler de dahil olmak üzere, çeşitli dijital finansal girişimlerine danışmanlık desteği de veriyor.

Goyal, yakın zamanlarda, aralarında Vocalink sponsorluğunda bir İngiliz mobil ödeme sistemi olan Zapp’ın da bulunduğu, bir çok inovasyon projesinin de başını çekti. Ayrıca, dijital finans konusunda çok aranılan bir yorumcu olan Udayan Goyal, halen Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Innotribe’ın her yıl düzenlediği SIBOS konferansında (SWIFT Uluslararası Bankacılık İşlemleri Semineri) ‘Future of Money’ (Paranın Geleceği) isimli tartışma panelinin de moderatörlüğünü yapıyor.

Daha önce Deutsche Bank AG’nin, Londra’da bulunan Global Finans Kuruluşları Grubu’nda, Finansal Teknoloji Danışmanlığı Global Eş Başkanı ve Genel Müdürlük görevlerini yürüten Goyal, Deutsche Bank öncesinde ise, Credit Suisse’in finansal teknoloji odaklı Pan-Avrupa operasyonunu geliştirdi ve yönetti.

Udayan Goyal, yüksek lisans eğitimini Cambridge bünyesinde yer alan Trinity College’da Doğal Bilimler üzerine onur derecesi ile tamamladı.