Fintech İstanbul 2016 KONUŞMACILAR

Alastair web

ALASTAIR

LUKIES

İngiltere Başbakanı Fintech Danışmanı 

Yönetim Kurulu Başkanı, Innovate Finance

Parlak fikirleri ve büyük hayalleri başarıyla gerçeğe dönüştürmesiyle bilinen Alastair Lukies, 2003 yılında Monitise’ı kurdu. 2006 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından ’Teknoloji Öncüsü’ ünvanına layık görülen Monitise’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 12 yıl boyunca yürüten Alastair Lukies, 2014 yılının Haziran ayında şirket yönetimini  Başkan Yardımcızı Elizabeth Buse’a devretti.

Devamını Okuyun >

”As global innovation, collaboration and investment activity in financial technology continues to accelerate, The Istanbul TALKS FinTech Conference shines an important light on a number of the most critical areas in the evolution of financial services.”

”Turkey is extremely well placed both geographically and talent-wise to play an important role in the FinTech ecosystem.”

”I’m delighted to be contributing to the agenda, and I look forward to supporting Istanbul’s opportunity in the burgeoning FinTech sector.”

Marcus Web

MARCUS

SWANEPOEL

Kurucu Ortak ve CEO, BitX

 
 
Marcus Swanepoel, dünya çapında Bitcoin servisi sağlayan, yüksek güvenlikli mobil cüzdan, kurumsal kalite alım, satım ve ticaret yapan veya farklı sektörlerdeki firmalar için çeşitli API ve entegrasyon hizmetleri sunan BitX’in kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su olarak görev yapıyor. BitX aracılığıyla dünyanın her köşesinden kullanıcılar, daha hızlı, ucuz ve kolay bir şekilde para transfer edebiliyorlar, online alışveriş yapabiliyorlar ve Bitcoin alıp, satıp, saklayabiliyorlar.
 
 

“One of the most exciting markets in the world, one of the most beautiful cities on earth, fin tech thought leaders and top local entrepreneurs all in one place. Istanbul  TALKS Fintech is this summer’s must-attend fintech event.”

PETER

RANDALL

CEO, SETL

 

Peter Randall 2005-2009 yılları arasında yönettiği Chi-X Europe Ltd. şirketinin kurucu CEO’sudur ve şirketi işlem hacmi bakımından Avrupa’nın en büyük beş platformundan biri haline getirmiştir. Ardından Equiduct şirketinin CEO’su olarak şirketi yeniden yapılandırmış ve 2012 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen platformu haline getirmiştir. Randall bu görevlerden önce Instinet Europe Ltd. şirketinin COO’su ve FIX Protocol Ltd. şirketinin Yönetici Direktörü olarak karşımıza çıkar. Şu anda SETL şirketinin CEO’su olan Randall son derece tecrübeli finans profesyonelleri, teknoloji ve market yapısı uzmanlarından oluşan bir ekibin başında bulunmaktadır. Peter Randall İstanbul TALKS Fintech 2016 Konferansı dinleyicileri ile Blockchain konusundaki düşüncelerini paylaşacak.

Devamını Okuyun >

”Istanbul TALKS represent all that is best about vibrant technology, coupled with inspirational young men and women who are both serious and capable about delivering improvement with both a local and global impact.”

KRISTEN

STONE

Ortaklıklar Bölüm Başkanı, Coinbase

 

Kristen Stone, sanal dünyanın gelişen elektronik para birimi Bitcoin’in dünya çapında en çok kullanılan servis sağlayıcısı olan, San Francisco merkezli Coinbase’de iş ortaklıkları geliştirme ekibin başında bulunuyor. Coinbase aracılığıyla, tüketicilerin yanı sıra satış yapanlar, yazılım geliştirenler ve borsacılar gibi pek çok farklı kişi veya kuruluş, dijital para birimi ile alım ve satım dahil olmak üzere, finansal işlemler yapabiliyor.

 

Devamını Okuyun >

“Looking forward to being a panelist at Istanbul TALKS 2016 Conference! It’s exciting to see a group focused on facilitating actionable and relevant conversations that inspire entrepreneurs to think globally.”

PINAR

EMIRDAG

CEO, Complymatic, Kurucu Ortak, Fintechpark

 

Finansal hizmetler konusunda yıkıcı teknolojilere ve piyasa yapısına odaklanmış olan bir iş geliştirme profesyoneli. 2010-2013 arasında Londra Borsası İş Geliştirme Direktörü olan Pınar Emirdağ Öncesinde ise Citi İş Geliştirme Direktörü. SciencePeers’in kurucusu, İngiltere Dijital Para Derneği kurucu üyesi, SenaHill Partners, LP’nin danışma kurulu üyesi, Turqouise ve BOAT isimli elektronik platformların yönetim kurulu üyesi, Complymatic CEO’su ve Clearmatics danışma kurulu üyesi gibi pek çok şapkası bulunan Pınar Emirdağ elektronik ticaretin geliştirilmesinde önemli rolleri bulunan ve finansın dijital devrim ile buluştuğu noktada finansal hizmetlerdeki yeni nesil teknoloji üzerine çalışmakta olan bir vizyoner. Emirdağ finansal hizmetlerdeki teknolojik dönüşüm ile ilgili tecrübelerini Fintech 2016 Konferansı dinleyicileri ile paylaşacak.

 

Devamını Okuyun >

WIM

RAYMAEKERS

Bankacılık Piyasası Global Başkanı, SWIFT

 

Binlerce bankayı kapsayan bir iletişim platformu olan SWIFT’te Bankacılık Piyasası Global Başkanı olarak görev alan Wim Raymaekers, bu görevi kapsamında bankaların aldığı kararların yönetiminden ve bankacılık camiası için değer önerisi geliştirme ve gerçekleştirmeden sorumlu. Bu bağlamda en önemli misyonu da, bankaların, müşterilerinin sürekli değişen ihtiyaçlarına, teknolojik yeniliklere ve pazar gerekliliklerine uyacak şekilde büyümelerine yardımcı olmak.

Devamını Okuyun >

”Excited to be a panellist at Istanbul TALKS 2016 Conference! Looking forward to hearing and sharing innovative developments in the fintech world”

 

DR.JOCHEN

BIEDERMANN

Yönetici Ortak, Biederman International Consulting

 

Frankfurt ve Hong Kong’da yaşayan ve finans sektöründe geniş bir deneyim ve bilgi birikimine sahip bir danışman olan Dr. Jochen Biedermann, finans merkezleri, menkul kıymetler borsaları, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile Avrupa, Asya ve Orta Doğu’daki bir çok kurumsal şirkete destek veriyor.

Devamını Okuyun >

“Istanbul as an exciting and dynamic global city is well positioned to develop an also vibrant and successful FinTech ecosystem. I expect thousands of bright young entrepreneurs from Istanbul to create new and innovative financial services and to connect them globally. At ISTANBUL talks I would like to share with them ideas and inspirations from international FinTech hubs and ways to build bridges among the different places. My favorite topic is blockchain because of it highly disruptive nature and the ongoing challenge to develop viable and profitable use cases.

PRESCOTT

WATSON

Özel Projeler Yöneticisi, OurCrowd
 

 

Prescott Watson, kurucu çalışanı olduğu, dünyanın önde gelen kitlesel fonlama ve öz kaynak oluşturma platformu OurCrowd’da, Özel Projeler Yöneticisi olarak görev alıyor. İsrail’in en aktif girişim sermayesi yatırım fonlarından biri olan ve Şubat 2013’teki kuruluşundan bu yana, portföyündeki 93 şirket için toplamda 200 Milyon Dolar’ı aşan yatırımlara imza atan OurCrowd, 2015 yılında, KPMG tarafından dünyanın en yenilikçi 10. FinTech şirketi seçildi. Bloomberg Businessweek, Ourcrowd’un teknoloji projeleri için kaynak geliştirilmesi sürecindeki ayrıcalıklı yapıyı kırdığını yazarken, TheStreet.com da OurCrowd için “Gerçek yatırımcılar için kitlesel fonlama” tanımlamasını kullandı.

Devamını Okuyun >

RADBOUD

VLAAR

Kurucu Ortak, Orange Growth Capital
 

 

Radboud Vlaar, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da FinTech alanında çalışmalarda bulunmak üzere 2013 yılının 4. çeyreğinde kurulan ve Amsterdam ile Londra’da ofisleri bulunan Orange Growth Capital’de (OGC) kurucu ortak ve ortak olarak görev alıyor.

OGC, bugüne değin aralarında Salviol, ZOPA, MONI, KNIP, BUX, Legalbase, Safened ve Komparu’nun da bulunduğu 10 projeye yatırım yaptı.

Devamını Okuyun >

MIKE

GREENACRE

CEO, Autilla

 

Mike, uluslararası kariyeri boyunca, mal piyasasında; araştırma, ticaret, komisyonculuk ve FinTech aplikasyonları alanlarında çalıştı.

Ağırlıklı olarak değerli metaller sektörü için finansal hizmetler sunan ve en yenilikçi teknolojileri ve çığır açacak fikirleri bularak, var olan ortamlara uygulamayı ve entegre etmeyi hedefleyen bir FinTech firması olan Autilla’nın en öncelikli hedefi, OTC (Borsa Dışı Ticaret) değerli metallerin tezgah üstü alım, satım ve türev işlemlerinde  günümüzün gelişen teknolojilerini kullanarak, modernize edilmiş bir altyapı kurgulamak ve bu altyapının işlemler öncesinde, sırasında ve sonrasında işlevsellik sunması.

“Attending the Istanbul TALKS Fintech 2016 Conference is an exciting opportunity to meet other like minded innovators.”

“The conference will provide networking in a globally recognised crossroad meeting point of commerce and innovation.”

 

Devamını Okuyun >

SELIM

GUSAR

Genel Müdür, Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş.
 

 

 

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunudur. 1995 – 1999 yılları arasında Faktoring sektöründe satış ve pazarlama alanında görev yapmış olan Güsar, 1999 yılından itibaren Ödeme Si̇stemleri Sektöründe çalışmaktadır. 

Devamını Okuyun >

IZABELLA

KAMINSKA

Blog Yazarı, Financial Times Alphaville
 

 

 

Financial Times kadrosuna 2008 yılının Ekim ayında katılan ve o zamandan beri gazetenin ödüllü bloğu FT Alphaville’de yazar olarak görev yapan Izabella Kaminska, aynı zamanda Financial Times’da çıkan haber ve yorumlara da düzenli olarak katkıda bulunuyor.

Devamını Okuyun >

FAHAD

KAMR

Kurucu, Market IQ

 

Market IQ’nun kurucusu olan Fahad Kamr, bankacılık, strateji danışmanlığı, yatırım ve dijital strateji alanlarında 10 yılı aşkın bir tecrübeye sahip. Bu sürede edindiği geniş bilgi birikimini, önce Paul Allen’ın kurduğu Vulcan Inc.’te, daha sonra da Razorfish’te aldığı görevlerde kullanarak teknoloji sektörüne geçiş yapan Kamr, ardından Market IQ’yu kurdu.

Devamını Okuyun >

“Excited to be a panelist at the Istanbul Talks 2016 Conference. Should be an amazing platform to inspire, connect and underpin new waves of global innovation.”

PAMIR

GELENBE

Girişim Ortağı, Hummingbird Ventures
 

 

 

Hummingbird Ventures’da girişim ortağı olarak görev yapan Pamir Gelenbe, çalışmalarında özellikle dijital para birimleri ve Blockchain teknolojisi üzerine yoğunlaşıyor. Aynı zamanda, Peak Games, Kraken, Eatupp ve On Device Research‘ün yönetim kurullarında yer alan Gelenbe, CoinSummit Konferansı’nın da kurucularından.

Devamını Okuyun >

HIRANDER

MISRA

CEO ve Kurucu Ortak, Global Markets Exchange Group

 

Global Markets Exchange Group’un CEO’su ve kurucu ortağı olarak görev alan Hirander Misra, ağırlık çeşitli varlık sınıflarında OTC (Borsa Dışı Ticaret) türevlerinin hareketleri merkezinde, sermaye piyasalarında küresel çaptaki düzenlemeler ve verimlilik ihtiyaçlarına dayalı olarak gerçekleşen alım, satım işlemleri üzerine odaklanıyor.

Devamını Okuyun >

‘’I am pleased to be speaking at the Istanbul TALKS Fintech Conference.  It is a great opportunity to meet  valuable industry participants  from across the globe as well as learn about different issues and hear new ideas specifically relating to the Fintech space.”

PHILIPPE

CARRE

İş Geliştirme Global BaşkanI, ULLINK
 

 

Yakın zamanda, ULLINK’te İş Geliştirme Global Başkanlığı görevini devralan Philippe Carré’ın uzmanlık alanları arasında; alım ve satım işlemleri için bağlanırlık, sipariş iletimi, yazılımların satın alınmak yerine internet tabanlı hizmet olarak sunulması olan SaaS (Software As A Service), algoritmik işlemler, direkt piyasa erişimi, satış yönetimi sistemleri, elektronik müşteri ilişkileri, sipariş yönetimi sistemleri, likidite sağlayıcılık hizmeti ve yeni yükselen piyasalar bulunuyor.

Devamını Okuyun >

MIKE

SIGAL

Yatırımcı, 500 Startups FinTech

 

Mike Sigal, küresel girişim ekosisteminde girişimci, danışman ve yatırımcı olarak farklı roller üstlenerek geçirdiği 20 yıldan fazla süre içerisinde, altı şirket kurdu, bir tanesi IPO (Initial Public Offreing: İlk Halka Arz) olmak üzere üç başarılı çıkış yaptı ve onlarca kuruluş için girişime dayalı yenilikçi stratejiler oluşturma ve uygulama konularında danışmalık hizmetleri verdi.

Devamını Okuyun >

”Looking forward to meeting Turkey’s best FinTech startups, investors & banks”

MATTEO

STEFANEL

Kurucu ve Yönetici Ortak, Apis Partners

 

Özel sermaye ve yatırım bankacılığı alanlarında, büyüyen piyasalar ve finansal hizmetler üzerine yoğunlaştığı 20 yılı aşkın süre boyunca imza attığı başarılı projelerle tanınan Matteo Stefanel, aynı zamanda Apis Partners LLP’nin kurucu ve yönetici ortağı.

Apis Partners LLP, özellikle Afrika ve Güney Asya’da finansal hizmetler sektöründe faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapan, Apis Growth Fund I (Apis Büyüme Fonu) isimli özel sermaye fonunu yönetiyor.

Devamını Okuyun >

“We look forward to speaking at Istanbul TALKS Fintech 2016 and meeting many like-minded investors and entrepreneurs. We at Apis are firmly committed to the development of collaborative ecosystems in Financial Services and Technologies, and events like Istanbul TALKS are a pivotal component of such ecosystems!”

 

UDAYAN

GOYAL

Kurucu ve Yönetici Ortak, Apis Partners

 

Bankacılık ve finansal hizmetler sektörlerinde, teknolojiye dayalı değişim ve yeniden düzenlemelerin önde gelen taraftarlarından olan ve benzersiz alan uzmanlığı bulunan Udayan Goyal, aynı zamanda Apis Partners LLP’nin kurucu ve yönetici ortağı.

Apis Partners LLP, özellikle Afrika ve Güney Asya’da finansal hizmetler sektöründe faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapan, Apis Growth Fund I (Apis Büyüme Fonu) isimli özel sermaye fonunu yönetiyor.

Devamını Okuyun >

“Istanbul is at the crossroads of Europe and Asia and provides a fertile meeting ground for the thinkers around financial technology and the force for change it has become to the financial services industry.”

PAUL 

GORDON

CEO, Quantave

 

Paul Gordon, faiz oranlarına, döviz ve hisse senedi endekslerine ve enerji ürünlerine dayalı finansal türev araçları üzerine çalıştığı 20 yıllık borsacılık kariyerinin ardından, 2014 yılının sonlarına doğru Quantave’ı kurdu. Yakın zamanda çekirdek sermayesi sürecini tamamlayan Quantave, geliştirdiği bağlanabilirlik çözümleri, veri desteği ve alım, satım işlemleri sonrası anlaşma hizmetleri aracılığıyla, profesyonellere sanal para ekosistemi içerisinde yer alma imkanı sağlıyor.

Devamını Okuyun >

ALPER 

AKCAN

CEO, Wirecard

 

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, Yapı Kredi Yatırım, Vestel Bilişim ve Turkcell’de toplam 10 yıl çalıştı. Ancak hem girişimcilik ruhunun etkisi hem de ödeme hizmetlerine duyduğu büyük heyecan sebebiyle kurumsal hayata veda ederek 2008 yılında Mikro Ödeme’yi kurdu. 2012 yılında mobil ödeme alanında elde ettiği lider pazar payı ve pazara kazandırdığı yenilikçi ürünlerle Mediterra Capital’in de radarına giren Mikro Ödeme ilk büyük yatırımını da almış oldu.

Devamını Okuyun >

İHSAN 

ELGİN

Kurucu Ortak, Core Strateji / Fintech Istanbul

 

2000 yılında Aygaz’da İnsan Kaynakları bölümünde iş hayatına başladı. Sırasıyla Bayi Geliştirme, Otogaz Pazarlama bölümlerinde sorumlu ve uzman olarak görev yaptı. Son olarak Analitik CRM departmanın ilk yöneticiliği görevini yürüttü.

Koç Üniversitesi’nde yaptığı Excutive MBA sonrası 2007 yılında Climateminder şirketinin kurucu ortağı olarak girişimcilik dünyasına giriş yaptı. Şirketlerini California’yaa taşıdıktan sonra 2012 yılında ABD’de satışını gerçekleştirdiler.

Devamını Okuyun >

NOGAY 

KANPOLAT

Güneydoğu Avrupa Bölge Direktörü, Western Union

 

Western Union Güneydoğu Avrupa Bölge Direktörü olan Nogay Kanpolat, İstanbul merkezli Western Union Türkiye ofisinde, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Lübnan, Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Suriye ve Türkiye’den sorumlu bölge direktörü olarak görev yapıyor.

Nogay Kanpolat, profesyonel kariyerine Rusya ve Orta Doğu’da birçok ülkeyi kapsayan, ihracat pazarlaması alanında hızlı tüketim malları sunan MarSa Kraft Jacobs Suchard Şirketi’nde başladı.

Devamını Okuyun >

GÖKHAN 

ŞEN

Ekonomi Koordinatörü, Bloomberg HT

 

Gökhan Şen Marmara Üniversitesi Aktüerya Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı.

2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı. 2009 yılında ise Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti.

2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev yaptı.

Devamını Okuyun >

“As an ex-portfolio manager and a global strategist, financial technology and its potential effects over classic banking channels is one of the most attractive topics for me these days..”

BURHAN 

ELİAÇIK

Başkan, Ödeme ve Elektronik Para Derneği

 

Burhan Eliaçık , ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 2000 yılında Garanti Bankasında başlamıştır.

Garanti Bankası’ndan 2011 yılında ayrılana kadar, Bankanın sigortacılık ve turizm gibi sektörlerde açık ara pazar payına sahip olmasını sağlayan , üye işyeri ağından alternatif ürün ve hizmetler sunmasını mümkün kılan , ön ödemeli kart ve ulaşım projeleri sayesinde ödeme sistemlerinin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan ,  bankaların işyeri yatırımlarının ortak kullanımı projelerinde sürece Liderlik görevlerini üstlenmiştir.

Devamını Okuyun >

ARTUNÇ 

KOCABALKAN

İstanbul Finans Merkezi Girişimi Başkanı

 

Yıldız Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, bankacılık kariyerine Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda başlayan Artunç Kocabalkan, çeşitli banka ve aracı kurumların hazine departmanlarında görev aldı.

2000 yılında, CNBC-e televizyon kanalının kurulmasıyla birlikte sektör değiştiren ve kanala katılan Artunç Kocabalkan, burada on iki yıl süresince Genel Yayın Yönetmeni Yardımcılığı ve Sunuculuk görevlerini başarıyla yürüttü.

Devamını Okuyun >

JAY 

DE GROOT

Başkan Yardımcısı EMEA, Moven

 

New York Times’ın ‘Geleceğin Bankası’ olarak adlandırdığı Moven’de Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Jay De Groot, Moven’deki görevi öncesinde, dünyanın önde gelen müşteri deneyimi platformlarından olan Backbase’de, Global Kurumsal Gelişim’den sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Aynı dönemde, Stanford Üniversitesi Doktora öğrencilerinin araştırmalarına dayanarak, davranış bilimleri ile teknolojiyi birleştiren ve öğrenen algoritmalar kullanarak, kişiye özel pazarlama yöntemleri geliştiren “Persuasion Profiling” sistemini dünyaya tanıtan Science Rockstars firmasında, kurucu ortak olarak yer aldı.

Devamını Okuyun >

JOHN 

GOODALL

CEO ve Kurucu Ortak, Landbay

 

John Goodall, 2014 yılının Mayıs ayında kurulan ve İngiltere’de özellikle konut kredisi pazarı üzerine yoğunlaşan tek P2P (denkler arası) yatırım platformu olan Landbay’in kurucu ortağı ve Genel Müdürü.

20 yılı aşkın kariyeri süresince, birçok farklı sektörde çalışma tecrübesi edinen Goodall, Landbay’i kurmasının hemen öncesinde, farklı firmalara Finansal Hizmetler Yöneticisi hizmeti sağlayan önde gelen firmalardan birinin kurucu ortağı ve yöneticisiydi. Yanı sıra, 3 yıl süresince Londra’nın belli başlı eğitim kurumlarından birinde ekonomi dersleri veren John Goodall, aynı zamanda uzun süreden beri uluslararası borsacılık sektöründe de üst düzey yönetici olarak görev yapıyor.

 

Devamını Okuyun >

ADI 

BEN-ARI

Kurucu Ortak, Tallysticks

 

Tallysticks ve Applied Blockchain’in kurucu ortağı olan Adi Ben-Ari, önceleri telekomünikasyon sektörü, yakın zamandan beri ise finansal hizmetler sektörü için yazılım çözümleri geliştirme, tasarlama, uygulama ve entegrasyonu çalışmalarını yürüttüğü 20 yılı aşkın geniş bir tecrübeye sahip. Kendi deyimiyle tam bir bilgisayar kurdu olan Ben-Ari’nin, İşletme Yüksek Lisans derecesi ve Bilgisayar Bilimleri alanında Yüksek Lisans derecesi (B.Sc.) bulunuyor.

Devamını Okuyun >