Distance Selling Agreement

Sayın Müşterimiz siparişinizi onaylayarak; bileti satın almadan önce;

   a) firmamız ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini
   b) satın aldığınız bilete ve hizmete ilişkin tüm özellikleri ve ayrıca tüm vergiler dahil toplam bilet/hizmet fiyatını ve varsa tüm ek masrafları
   c) Ödeme, teslimat, ifaya ilişkin bilgileri ve şikayetlere ilişkin sözleşmede düzenlenen çözüm yöntemlerini
   d) uyuşmazlık konusunda başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabileceğinize dair sözleşmesel bilgileri
   e) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden cayma hakkınızın olmadığını ve neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi yazılı olarak kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Siparişlerinizi onaylamadan önce, sizlerden onayınız kapsamında, yazılı şekilde ön bilgilendirme onayı alındığını ve ön bilgilendirme onayının işbu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu ayrıca ve önemle vurgularız. İlaveten, işbu sözleşme ve ön onay ile “bilet satın alma siparişinizin onaylanması durumunda ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz” konusunda açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğinizi de önemle bilmenizi isteriz.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Madde 1- Taraflar

1.1. Satıcı (Bundan sonra Etkinlik Organizatörü / SATICI olarak adlandırılacaktır)

Adı : Sipahiler Turizm ve Organizasyon A.Ş.
Adresi: Beybi Giz Plaza, Dereboyu Caddesi, Meydan sokak, No:1 K:19 34398 Maslak, Sarıyer, İstanbul
Telefon: 0212 345 1040

1.2. Alıcı

Adı – soyadı:
Adresi
Telefon
E-mail

Madde 2 – Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait http://www.istanbultalks.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Madde 3 – Sözleşme Konusu Ürün Bilgileri

3.1 İş bu sözleşme ile müşteri etkinliklerin katılım hizmet ve şartlarını aşağıdaki koşullarda satın almaktadır.

3.2 http://www.istanbultalks.com.tr sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

3.3 Ödeme şekli : http://www.istanbultalks.com.tr’de, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. Katılım ücreti webde belirlenen şekillerde  olup bu bedel Satıcı hesaplarına havale yoluyla yapılabileceği gibi paypal ya da mail order sistemi ile kredi kartından da tahsil edilebilecektir.

Madde 4 – Genel Hükümler

4.1 Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

4.2 Alıcı, tarafından satın alınan kongre biletleri e-mail yoluyla referans kodu ile gönderilecektir. Alıcının faturası ile birlikte bilet talebi olması durumunda teslimat şekli olarak “kurye” seçeneği ile teslimatta sorun yaşamamak için adres ve teslimatı alacak kişinin bilgilerinin doğru olması Alıcının sorumluluğundadır.
.
4.3 Biletlerin kontrol ve muhafaza yükümlüğü Alıcı’ya aittir. Referans bilgileri, faturası veya kayıt bilgileri olmayan kaybolan, çalınan biletlerden dolayı Etkinlik Organizatörü hiçbir şekilde sorumlu değildir.
4.4 Etkinlik Organizatörü çeşitli sebeplerle etkinlikleri iptal edebilir veya tarihlerini değiştirebilir. Bu durumda uygulanacak prosedürü organizatör belirler ve duyurur. İlgili etkinliğin iptal edilip edilmediği ile tarihi değiştirilmiş bir etkinliğin yeni tarihi ve saati konularında yapılan duyurulardan bilgi sahibi olma sorumluluğu Alıcıya aittir.
4.5 Kural olarak, tüm etkinliklere katılım nedeniyle oluşturulan bilet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden satın aldığınız biletlere dair cayma hakkınız bulunmamaktadır. Satılan biletlerin herhangi bir şekilde kaybolması, çalınması, hasar görmesi ya da imha olması durumunda, bilet değiştirme/yeni bilet basma ya da para iadesi yapılmaz. Etkinliğin mücbir sebepler ile iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmez, değiştirilmez ve ücret iadesi yapılmaz. Mücbir sebepler ile yapılan iptallerde, bilet sahibinin tarihi değiştirilmiş etkinliğe katılmasının mümkün olmaması durmunda ;  bilet hamilinin talebi ile katılım hakkını başka bir etkinliğe devredebilir, ya da aynı bedelde farklı bir Istanbul Talks etkinliğine katılım hakkı elde eder. Bununla birlikte, etkinliğin iptali veya ertelenmesi durumunda, Etkinlik Organizatörü geri ödeme şartları konusunda bazı sınırlandırmalar getirebilme hakkına sahip olduğu gibi, programda değişiklik yapma hakkına da sahiptir.

4.6 Fotoğraf makinesi, cep telefonu veya kayıt ekipmanlarının kullanımı Etkinlik Organizatörünün belirlediği kural ve düzenlemelere bağlıdır. Bu nedenle çekim yapılması yasaklanabilir.

4.7 Satın alınacak etkinliğine ilişkin olarak sitenin kullanımına ve işbu sözleşmeye dair gizlilik kuralları, “Gizlilik Beyanı” kısmında detaylı şekilde belirtilmiştir. Bu kapsamda, Gizlilik Beyanı hükümlerini işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Sözleşme ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. Alıcı, işbu Sözleşmeyi ve/veya siparişi onaylayarak, Gizlilik Beyanı hükümlerini de kabul etmiş sayılacaktır.

4.8 Siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, ödeyecek toplam bedel de dâhil olmak üzere, sözleşmenin tüm şartları Alıcı tarafından açıkça görülmektedir. Dolayısı ile Alıcı, bileti satın alarak ve siparişi onaylarak, işbu sözleşme hükümlerini aynen kabul etmiş sayılacaktır.

4.9 İşbu sözleşmenin tüm koşulları Türk Hukukuna tabidir. Satıcı, Konferans ile ilgili olarak   sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm tüketicileri önceden bilgilendirmiş olup, Alıcı bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşmenin düzenlemesi hakkında ön bilgilendirme yapıldığını kabul etmiş sayılacaktır.

4.10 Yetkili Mahkeme: İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile alıcının  veya satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.