Fintech | 4 sene önce

Yeni Nesil Finansal Teknoloji ve Servisler

shutterstock_198727067gg

Finansal servislerin, teknolojik gelişimlerle birlikte dönüşerek veya bileşenlerine bölünerek baştan yapılandırıldığı bir süreçteyiz. Eskiden olduğu gibi mevcut sistemlerin üzerine bir katman daha ekleyerek, geçici düzeltme ve iyileştirilmelerle kurumların teknolojik pozisyonlarını korumaları mümkün olmadığından, tüm kurgunun dijital çerçevede baştan düşünülmesi gerekiyor.

 

Kitlesel kişiselleştirmenin öne çıktığı bu dönemde, kullanıcıya göre özelleştirmeler yeni standartları belirlerken, ayrıca maliyetler de aşağı çekiliyor. Kurumlar ancak tekil kullanıcı (şirket, kamu veya birey) bazında farklılaşarak katma değer sağlayabiliyor ve bunun için de müşterisini çok iyi tanıması gerekiyor. Güvenlik ise bir farklılaşma noktasından ziyade olmazsa olmaz bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

 

Multinet Up’ın en büyük farkı ilk kurulduğu günden itibaren tamamen dijital bir yapı olarak kurgulanmış olmasıdır. Ekosistemimizde barındırdığımız 75 bin şirket ile 1,5 milyonu aşan son kullanıcıyı yakınen tanımanın yanı sıra, her birini bir iş ortağı olarak görüyoruz. Kurumsal ve kamu sektöründeki kuruluşların paydaşlarına sağladığı faydaların yönetimi; çevrimiçi ve fiziksel ortamda ödeme sistemleri altyapısı ve yönetimi; akıllı şehir çözümleri; ve bireyler ve işletmeler için ön ödemeli hesap yönetimi, cüzdan ve kart hizmetleri, para transferi ve fatura ödeme gibi tüm ürün ve servislerimizi paydaşlarımız ve iş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda onlarla birlikte geliştiriyor ve kurguluyoruz.

 

Yeni nesil finansal teknoloji şirketi olarak görevimiz, şirket, kamu kuruluşları ve bireysel kullanıcılara, kısaca paydaşlarımıza, fayda ve kolaylık sağlayacak çözümler yaratmak ve bunu yaparken de bir dönüşüm evresinde olduğumuzu unutmadan, paydaşlarımızı bu konuda bilgilendirerek, ekosistemimizi kollektif olarak daha ileri bir bilince taşımaktır.